Seniorzy

Osoby chore, seniorzy, ze względu na wiek, relatywnie słaby stan zdrowia, spowodowany często przebytym udarem mózgu, chorobami neurologicznymi czy urazami mają trudności w samodzielnym przygotowywaniu posiłków ale też z jedzeniem. Osoby w podeszłym wieku często tez nie mogą połykać, mają trudności z gryzieniem, a czasami nie są zdolni do samodzielnego spożycia posiłku.

Konsystencja i właściwości odżywcze

Biorąc pod uwagę powyższe dla seniorów ważne są zarówno wartości odżywcze spożywanych potraw ale też ich konsystencja. Nutricomp® Drink Plus w formie płynnego posiłku, może być dobrą alternatywą i niekiedy jedynym możliwym rozwiązaniem.

Zdarza się też, że osoby w podeszłym wieku znajdujące się pod opieką, z różnych powodów unikają karmienia przez swojego opiekuna, co w konsekwencji może prowadzić niedożywienia, osłabienia co bezpośrednio przekłada się na znaczące obniżenie komfortu życia seniora oraz jego opiekuna. Aby nie dopuścić do dalszej degradacji stanu zdrowia i istotnego ograniczenia możliwości wykonywania codziennych czynności, proponuje się wdrożenie do diety specjalistycznych preparatów żywienia medycznego Nutricomp®.

Ich łatwo przyswajalna płynna konsystencja oraz bogaty wysokoenergetyczny skład, mogą okazać się idealnym rozwiązaniem nawet dla osób, które dotknięte są częściowym ograniczeniem sprawności fizycznej.