Pacjenci przed i po operacjach

Energia niezbędna na czas powrotu do zdrowia

Chorzy, szczególnie po zabiegach operacyjnych poprzedzonych badaniami diagnostycznymi na czczo, często w stresie, wykazują zazwyczaj niedobory podstawowych składników odżywczych.

Dodatkowo okres rekonwalescencji oraz gojenia trudnych ran pooperacyjnych, to okres wzmożonego zapotrzebowania pacjenta na białka oraz energię. Ich niedobór może wynikać zarówno z procedur medycznych prowadzonych bezpośrednio przed zabiegiem, jak i wzmożonego wysiłku organizmu w okresie pooperacyjnym i gojeniu ran.

Przynieś bliskiej osobie Nutricomp®

Gesty wsparcia polegające na przynoszeniu do szpitala swoim bliskim rożnego rodzaju pożywienia, są miłe i potrzebne, jednak z punktu widzenia chorego-niewystarczające. Tylko preparaty medyczne specjalnego przeznaczenia jak Nutricomp® Drink Plus, zabezpieczą pokrycie niedoborów energii , białek i mikroelementów w okresie rekonwalescencji.

Praktyka dowodzi, że pacjenci po operacji, często mają złe samopoczucie, są apatyczni i tracą na wadze. Pomimo prób przygotowywania odpowiedniej i zbilansowanej diety, pacjenci nie przyjmują wystarczających składników diety, zazwyczaj poprzez odmowę spożywania niektórych dań lub całych posiłków. Takie zachowanie ma często miejsce i jest spowodowane brakiem apetytu u pacjenta lub obawami przed nieprawidłową odpowiedzią układu pokarmowego, spodziewanymi dolegliwościami, a czasem nawet utrudnieniami fizycznymi w spożywaniu posiłków

Nutricomp® jako samodzielny posiłek lub jako dodatek

Aby zapewnić pacjentowi szybki powrót do zdrowia, należy wzbogacić jego dietę o specjalistyczny produkt żywienia medycznego. Produktu Nutricomp® mogą stanowić samodzielny posiłek lub też mogą być podawane jako uzupełnienie, pomiędzy posiłkami